Minden második hallgató továbbtanulna az alapképzés elvégzése után, több mint negyedük akár külföldi kurzusokon is részt venne. Tízből heten a diploma megszerzése után is szakterületükön helyezkednének el, ugyanakkor a hallgatók kétharmada már a diploma megszerzése előtt, de legkésőbb három hónapon belül állást talált – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) kutatásából.

A hallgatók több mint negyede külföldön is tanulna
A Budapesti Gazdasági Főiskola jelenlegi hallgatóinak több mint negyede tervezi, hogy külföldön is végez majd kurzusokat. Ez az arány a külkereskedelmi kar nemzetközi gazdálkodás szakán és a kereskedelmi, vendéglátó-ipari és idegenforgalmi kar turizmus-vendéglátás szakán a legmagasabb.
A jelenlegi hallgatók közül tízből hét válaszadó a diploma megszerzése után azon a területen szeretne elhelyezkedni, amelyen jelenleg is tanul, és csupán 5 százalékuk mondta azt, hogy teljesen más szakterületen szeretne munkát vállalni. Ők leginkább szakmai érdeklődésük megváltozásával indokolták véleményüket, és csak másodsorban kerültek elő egzisztenciális okok, illetve karrierszempontok.
A diploma megszerzése után a BGF hallgatóinak közel harmada multinacionális cégnél helyezkedne el, csupán 12 százalékuk tervezi, hogy saját vállalkozást indít. A közszférában 8 százalékuk, állami vállalatnál 4 százalékuk szeretne dolgozni. A nonprofit szektort és a kisvállalkozásokat csupán néhány százalékuk célozná meg. A válaszadók nagyjából háromtizede végzett már tanulmányaihoz kapcsolódó munkát állandó jelleggel, és hasonló az aránya azoknak a hallgatóknak, akik alkalmi jelleggel dolgoztak ilyen területen.
A már végzett hallgatók közül minden második már az államvizsga előtt dolgozott állandó munkahelyen, további 30 százalékuk pedig a végzés után három hónapon belül el tudott helyezkedni.

Tízből több mint nyolc korábbi hallgató teljes munkaidőben, alkalmazottként dolgozik jelenlegi munkahelyén. Kiemelkedő többségük magáncégnél, állami-önkormányzati vállalatnál a végzettek 12 százaléka, nonprofit szervezetnél két százaléka helyezkedett el, míg saját vállalkozást a végzettek egy százaléka indított. A diplomások 49 százaléka nagyvállalatnál vagy az állami szférában, 51 százaléka a kkv-szektorban helyezkedett el.
eduline