Sok pénzt hoz az egyetemeknek az idegen nyelvű képzés Felsőoktatás
Eduline

Sok pénzt hoz az egyetemeknek az idegen nyelvű képzés

Növeli az egyetem szakmai tekintélyét, de anyagi szempontból is előnyös idegen nyelven oktatni - írta pénteken a Délmagyarország, mérleget készítve arról, mit jelent az, hogy Szegeden orvostan-, fogorvos- és gyógyszerészhallgatók tanulhatnak angolul, a medikusok pedig németül is.

A lap összesítése szerint a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán 559 diák tanul angolul, 212 németül; a Fogorvostudományi Karon 100 angolul, a Gyógyszerésztudományi Karon 62 szintén angolul ismerkedik a szaktudománnyal. Rajtuk kívül mintegy félszáz angol, illetve német fiatal vesz részt nyelvi előkészítésen. Évente mintegy kétmillió forintot fizetnek tandíjként az orvosi diplomára hajtó külföldiek. Ez Szeged szempontjából is fontos, hiszen a szakemberek úgy becsülik, hogy négy külföldi hallgató egy munkahelyet teremt - írta a Délmagyarország.

Angolul és németül is tanulhatnak a hallgatók a Szegedi Tudományegyetemen

Az SZTE idegen nyelvű képzésének programigazgatója, Szabó Gyula a lapnak elmondta: a karokon hatszoros a túljelentkezés, negyvenkilenc államból érkeznek a diákok. A képzések szélesítését indokolja, hogy ezek a diplomák elfogadottak az unión belül. Mint felidézte: az országban másodikként, huszonöt évvel ezelőtt elindított idegen nyelvű orvosképzés nem titkolt célja volt, hogy az egyetem devizabevételre tegyen szert.

A legjobb egyetemek és főiskolák rangsoráról és a HVG Diploma különszámáról itt találsz információkat.

 MTI