Izgalmas műveltségi teszt: nektek hibátlan lesz? Felnőttképzés
Eduline

Izgalmas műveltségi teszt: nektek hibátlan lesz?

Ebben a kvízben, most arra vagyunk kíváncsiak, hogy mennyire vagytok tisztában a magyar szólásokkal és közmondásokkal. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a kétperces feladatsorral. Nektek hibátlan lesz?

Itt találjátok a tesztet:

Ha több kvíz is érdekel, kattints ide.

Kétperces irodalmi teszt: felismeritek ezeket a részleteket?

Lássuk, mennyire vagytok képben, ha iskolai memoritereket kérdezünk tőletek. Az összeset felismeritek? Teszteljétek tudásotokat ezzel a kvízzel. Itt találjátok a tesztet: Ha több kvíz is érdekel, kattints ide. Most felmérhetitek, hogy mennyire vagytok jók történelemből, menniyre ismeritek a fogalmakat, ha az összes témából vegyesen kérdezünk. Nektek elsőre hibátlan lesz az összes válasz?

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie Közoktatás Kurucz Tünde

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie

Még mindig toronymagasan elsőben a legnagyobb az évismétlők aránya – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére megküldött adataiból, ugyanis az elmúlt tanév végén százból továbbra is mintegy öt olyan gyerek volt, akiknek idén újra kell járniuk az első osztályt. Rajtuk kívül ötödikben és hetedikben is magas volt a bukási arány.