Izgalmas műveltségi kvíz estére: ezekre a kérdésekre is tudtok válaszolni? Felnőttképzés
Eduline

Izgalmas műveltségi kvíz estére: ezekre a kérdésekre is tudtok válaszolni?

Tudjátok, melyik város római neve volt Lutécia, vagy hány feleségét végeztette ki VIII. Henrik angol király? Tegyétek próbára tudásotok ezzel a kvízzel. Most kiderül, mennyit tudtok.

Itt találjátok a tesztet:

Ha több kvíz is érdekel, kattints ide.

Jók vagytok biológiából? Kétperces kvíz reggelre

Jók vagytok biológiából? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel. Főleg növénytannal kapcsolatos kérdésekkel találkozhattok benne, de van azért egykét kivétel is.

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő? Közoktatás Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő?

Idegen nyelven tanult tantárgyak, anyanyelvi tanárok, részben idegen nyelven tett érettségi vizsga, sőt akár díjmentesen megszerzett felsőfokú nyelvvizsga – mindez valós lehetőség azok számára, akik kéttannyelvű gimnáziumot vagy nyelvi előkészítő évfolyamot választanak. De vajon kinek való ez a képzési forma, és miben különbözik a „klasszikus” gimnáziumi oktatástól? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy könnyebb legyen a döntés a pályaválasztás előtt álló diákoknak és szüleiknek.