Kemény matekteszt: hogy mennek a függvények? Felnőttképzés
Eduline

Kemény matekteszt: hogy mennek a függvények?

Nem könnyű a függvényábrázolás, ez persze nem azt jelenti, hogy nincs olyan, aki a következő feladatot hibátlanul oldja meg. Nektek elsőre hibátlan lenne? Hány függvénynek találjátok meg az ábráját?

A tesztet a learningapps.org tette közzé, a feladat egyszerű: össze kell párosítani a függvényeket az ábrájukkal. Nincs időkorlát és életet sem vesztetek, ha hibáztok.

Itt találjátok a tesztet:

 

 

Ha több kvíz is érdekel, kattints ide!

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie Közoktatás Kurucz Tünde

Kiderült, hány elsősnek kellett idén évet ismételnie

Még mindig toronymagasan elsőben a legnagyobb az évismétlők aránya – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére megküldött adataiból, ugyanis az elmúlt tanév végén százból továbbra is mintegy öt olyan gyerek volt, akiknek idén újra kell járniuk az első osztályt. Rajtuk kívül ötödikben és hetedikben is magas volt a bukási arány.