Újabb iskolai lövöldözés: lezárták a Highline College kampuszát Felnőttképzés
Eduline

Újabb iskolai lövöldözés: lezárták a Highline College kampuszát

Az ügy miatt lezárták egy Washington állambeli főiskola kampuszát.

Lezárták a Washington államban, Seattle-től délre található Highline College kampuszát helyi idő szerint pénteken délelőtt, miután lövésekről tettek bejelentést – írja a Seattle Timesra hivatkozva a hvg.hu.

A főiskola azt közölte, ez nem gyakorlat, és arra kérték a diákokat, hogy zárkózzanak be, aki pedig nincs ott, az ne is menjen a kampuszra.

A rendőrség a helyszínen van, de egyelőre nem találtak sem áldozatokat, sem lövöldözőt. Azt közölték, hogy épületről épületre kutatják át a főiskolai kampuszt.

További fejlemények a floridai iskolai lövöldözésről: korlátozni kellene a fegyvertartást

Tizenhét rendbeli, előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság miatt emelnek vádat Nikolas Cruz, a szerdai floridai iskolai lövöldözés gyanúsítottja ellen - értesült a The Washington Post című lap csütörtökön. A 19 éves Cruz helyi idő szerint délután megjelent a bíróság előtt, ahol tizenhét rendbeli, előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság miatt vádat emeltek ellene.

Olcsón valami kedveset: ilyen ajándékokat kapnak a pedagógusok karácsonyra a diákoktól Közoktatás Kurucz Tünde

Olcsón valami kedveset: ilyen ajándékokat kapnak a pedagógusok karácsonyra a diákoktól

Akciós bonbon a piacról, néhány ezer forintos vásárlási utalvány és házi süti – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokat kapnak a pedagógusok karácsonyra a diákoktól, már ahol szokás ilyenkor (is) valamilyen aprósággal meglepni a tanárokat. Viszont az infláció miatt szinte már-már művészet még a saját készítésű ajándék alapanyag költségeit is okosan kigazdálkodni az osztálypénzből.