Ezekkel a szakmákkal kereshetitek a legtöbbet Angliában Felnőttképzés
Eduline

Ezekkel a szakmákkal kereshetitek a legtöbbet Angliában

Lehetsz biztonsági szakember évi 15 milliós bérért, atomerőműi munkás 20 millióért, bróker 25 milliós keresettel. Ezek a legjövedelmezőbb munkák Nagy-Britanniában, de a többséget nem a magyar kivándorlóknak találták ki – írta a hvg.hu.

Érdekes összeállítást közöl a Business Insider arról, hogy az Egyesült Királyságban melyik az a 10 legjobban fizető munka, amelyet akár egyetemi végzettség nélkül is be lehet tölteni. A lista adatai az Adzuna nevű állásportáltól származnak, amely több százezer álláshirdetésből merített – írta a hvg.hu.

A listán szerepel az újságíró, a veszélyeshulladék-kezelő és a légiirányító is, mi a top 5 szakmát mutatjuk meg.

5. Munkás atomerőműben
Éves átlagfizetés: 44 494 font (19,3 millió forint)

Bár ebben a szektorban szinte mindenkinél fontos az egyetemi képzés, vannak még munkakörök, ahova nem feltétlenül kell – igaz, jelenleg egyetlen ilyen nyitott pozíciót sem tartalmaz az adatbázis.

4. Munkás olajfúrótoronynál
Éves átlagfizetés: 49 ezer 278 font (21,4 millió forint)

Általában 12 órás műszakban, hónapokig a tengeren kell dolgozni, olykor kemény időjárási körülmények között.

3. Árupiaci kereskedő a tőzsdén
Éves átlagfizetés: 53 ezer font (23 millió forint)

A jó beszélő- és matematikai készség sokszor többet jelent, mint az egyetem, még ma is. Csak speciális engedéllyel művelhető, amelyhez tanfolyamot kell végezni.

2. Bányaépítő
Éves átlagfizetés: 56 ezer 260 font (24,4 millió forint)

Általában külföldre kell menni – messze a családtól –, és nehéz körülmények között kell dolgozni. A használt gépek kezelését külön tanulni kell.

1. Részvénykereskedő – bróker
Éves átlagfizetés: 59 ezer 475 font (25,8 millió forint)

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban Campus life Kurucz Tünde

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban

1956. október 23-án délelőtt még megtartották az órákat a BME-n, az ELTE rektori tanácsa kiállt a diktatúra ellen tüntetést szervező hallgatók mellett és az egyetem oktatói a diákokkal együtt vonultak a békésnek induló demonstráción, mely végül az ÁVH sortüze után a Magyar Rádió épületének elfoglalásához vezetett.