Zseniális infografika és játék: így válik szegregálttá a társadalom Felnőttképzés
Eduline

Zseniális infografika és játék: így válik szegregálttá a társadalom

Így lehet közérthetően és szórakoztatóan bemutatni, hogyan működik a szegregáció, és mit lehet tenni ellene.

Ebben az infografikában "szögista" négyszögek és háromszögek kerülnek egymás mellé - néha általatok, néha automatikusan - különböző feltételek alapján. Attól függően, hogy mennyire szeretnének hozzájuk hasonlóak, illetve tőlük különbözőek között lenni, nő, illetve csökken a szegregáció szintje.

A játékos tanmese azt mutatja be, hogy már az enyhe egyéni előítéletesség is súlyos kollektív előítéletességhez, vagyis szegregációhoz vezet. Ha ez már megtörtént, csak a sokszínűség követelése, aktív beavatkozás javíthat a helyzeten. Az infografika Thomas Schelling Nobel-díjas közgazdász és játékelmélet-szakértő szegregációs modellje alapján készült. Így lehet elmagyarázni 10-11 éveseknek, hogyan működik az esélyegyenlőség.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on Érettségi-felvételi Székács Linda

Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on

Idén több mint 142 ezren vizsgáznak valamilyen tantárgyból. Az első kötelező tantárgyból, vagyis magyarból hétfőn középszinten 77 972 fő, emelt szinten pedig 2278 tanuló ad számot tudásáról. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok. A magyarérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Budapesti Metropolitan Egyetemnek.