Tíz érmet nyertek magyar diákok a világversenyen: mutatjuk a győzteseket Felnőttképzés
MTI

Tíz érmet nyertek magyar diákok a világversenyen: mutatjuk a győzteseket

Egy bronzérmet és kilenc kiválósági érmet nyertek a magyar versenyzők a fiatal szakmunkások világversenyén, a WorldSkills-en Abu-Dzabiban, ahol 51 szakmában mintegy 60 ország 1300 versenyzője indult.

Csapatversenyben Magyarország a legjobban teljesítő országok rangsorában - a versenyen szakmájában az első 25 százalékba bekerült versenyzők száma alapján - a 18. helyen végzett, az összes érem pontszáma szerint a 22. helyen zárt.

Bronzérmes lett Varga Ákos informatikai rendszerüzemeltető. A magyar versenyzők között a legtöbb pontot Cseke Szabolcs festő, díszítőfestő szerezte, őt hirdették ki a nemzet legjobbjának.

Versenyszámában átlag feletti teljesítményért kiválósági érmet kapott a Sipos Kristóf és Takács Zoltán alkotta mechatronikai csapat, Bihary Gergely webfejlesztő, Zaja Dániel hegesztő, Liszi Roland bútorasztalos, Stadler Bence épületasztalos, Cseke Szabolcs festő, díszítőfestő, Kovács Alexandra fodrász, Svajda Viktória pincér, Takács Dániel virágkötő.

A csütörtöki díjátadó ünnepségen Simon Bartley, a WorldSkills elnöke hangsúlyozta, hogy a versenyen indulók a világ legjobb szakmunkásai közé tartoznak, bajnokok, akár nyertek érmet, akár nem.

A bronzérmes Varga Ákos középiskolai tanulmányait Debrecenben, az akkor még Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskolában végezte, jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanul. Tagja volt a 2014-es Lille-i EuroSkills versenyen aranyérmet nyerő magyar informatikai csapatnak is. 

 Az idei, október 14-19. között  Abu-Dzabiban szervezett WorldSkills-en húsz magyar induló tizenkilenc szakmában versenyzett. Festő, szakács, pincér, ápolás és gondozás, informatikai rendszerüzemeltető, cukrász, virágkötő, épületasztalos, bútorasztalos, ács, fodrász, gipszkarton-szerelő, hegesztő, kőműves, szépségápoló, villanyszerelő, víz-, gáz- és fűtésszerelő, webfejlesztő szakmákban egyéniben indultak, a mechatronika versenyen két fős csapat vett részt.

Taroltak a magyar diákok a nemzetközi versenyeken, itt vannak az eredmények

2017-ben nyolc nemzetközi tudományos olimpián és négy egyéb nemzetközi versenyen vettek részt magyar diákcsapatok, nem is akármilyen összesített eredménnyel. A negyvenkilenc versenyző huszonegy különböző állami fenntartásban lévő intézménybe és négy egyetemi gyakorlóiskolába járt a 2016-2017. tanévben.