Újgenerációs szakképző iskolák létrehozását ígéri a miniszter Felnőttképzés
MTI

Újgenerációs szakképző iskolák létrehozását ígéri a miniszter

Újgenerációs szakképző iskolák jönnek létre, komplett iskolafejlesztési programot indít az Innovációs és Technológiai Minisztérium, amely a szakképző iskolák teljes körű tartalmi és külső megújítását is jelenti - mondta a Miskolci Egyetemen tartott előadásában Palkovics László, a tárca vezetője kedden.

A miskolci rendezvény az első eseménye volt annak a szakképzési és felnőttképzési tanévnyitó konferenciasorozatnak, amelyet a nemzeti szakképzési és felnőttképzési hivatal, valamint a szakképzési centrumok szerveznek.

Palkovics László közölte: arra törekszenek, hogy Magyarország 2030-ra Európa első öt olyan országa közé tartozzon, ahol a legjobb élni, lakni és dolgozni. Ehhez három területen - kreatív magyarok, innovatív vállalkozások, gyors és biztonságos közlekedési rendszer és energetika - majd háromszáz olyan akciót, intézkedést határoztak meg, amellyel a cél elérhetővé válhat.

Palkovics László megemlítette azt a pilot projektet, amely Miskolcon valósulhat meg 6,5 milliárd forintos támogatással, és amelynek keretében kompletten átstrukturálják, átalakítják a szakképzés rendszerét.

Kevés a diák a szakképzésben, a végzettek egy része pedig külföldre megy dolgozni

Legnagyobb számban a szakmunkásképzőt vagy szakiskolát végzett, 20-39 év közötti nőtlen férfiak terveznek külföldi munkavállalást, ez derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) munkaerő-felméréséből - írta pénteki lapszámában a Világgazdaság. Minden huszadik 15-74 éves válaszadó mondta, hogy a következő két évben munkavállalás céljából külföldre költözne, a megkérdezettek 84 százalékának ugyanakkor nincs ilyen szándéka.