Újabb magyar sikerek, most a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián Felnőttképzés
Eduline

Újabb magyar sikerek, most a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián

A legutóbbi – különleges helyszínen, Irán fővárosában, Teheránban rendezett – Nemzetközi Diákolimpián újabb aranyérmet és további díjakat is nyertek a magyar versenyzők.

 

A 2017. július 28. és augusztus 4. között rendezett megmérettetésen Gáspár Attila, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanulója aranyérmet kapott. Teljesítménye azért is kiemelkedő, mert ugyanő aranyérmet szerzett az idei és a tavalyi Nemzetközi Matematikai Diákolimpián is, ilyen éremeső pedig nemzetközi szinten is ritkán fordul elő. Ez az első alkalom, hogy egy versenyző a matematikai és az informatikai olimpián is aranyérmet szerez.

A Nemzetközi Informatikai Diákolimpia magyar díjazottai:

Gáspár Attila (aranyérem) - Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
Mernyei Péter (ezüstérem) - Radnóti Miklós Gimnázium, Budapest
Janzer Orsolya Lili (bronzérem) - Fazekas Mihály Gimnázium, Budapest
Radnai László (dicséret) - Veres Péter Gimnázium, Budapest

Nagyszerű teljesítmény, hogy Mernyei Péter az elmúlt 2 évben diákolimpiákon 3 ezüstérmet szerzett. A tévesen „férfiszakmának” tartott IT-területen, idén első alkalommal egy magyar lányversenyző is érmet szerzett informatikai diákolimpián, Janzer Orsolya Lili személyében.

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából Campus life Gál Luca

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából

Ahogy minden ősszel, idén is eljött az idő, amikor visszalépünk egy órát az időben, és megkezdődik a téli időszámítás. Ez az apró változás nemcsak a faliórákat, hanem a mindennapi életünket, alvási szokásainkat és hangulatunkat is befolyásolhatja. De miért is vezették be eredetileg az óraátállítást, és vajon van-e még értelme a 21. században?