Nagy változás jöhet a földrajzórákon, átírnák a tankönyveket Felnőttképzés
Eduline

Nagy változás jöhet a földrajzórákon, átírnák a tankönyveket

Kutatók borítanák fel az évszázadok óta létező elméletet a földrészekről.

A ma ismert hét kontinens mellé illene betenni egy nyolcadikat is - állítják új-zélandi és ausztrál kutatók.

Persze nem arról van szó, hogy a Föld egy eddig ismeretlen vidékét fedezték fel, ahol eddig nem járt ember. A terület, amit önálló földrésznek tartanak, nagyon is ismert, és nagyjából Új-Zéland körül helyezkedik el.

A kutatók szerint a főként az Csendes-óceán által borított terület minden olyan kritériumnak megfelel, ami földrésszé teheti. A kutatók szerint, ha kiapadna az óceán, tisztán látni lehetne az általuk Zélandiának elnevezett terület földrajzi határait.

Az már eddig is ismert volt a kutatók számára, hogy Ausztrália és Új-Zéland kontinentális talapzata nem azonos. Évmilliókkal ezelőtt szakadhatott le Zélandia Ausztráliáról, és azóta fejlődik önálló kontinensként, ami szintén évmilliók folyamata.

 

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.