Igazi logikai kihívás ez a fejtörő: nektek megy? Felnőttképzés
Eduline

Igazi logikai kihívás ez a fejtörő: nektek megy?

Klasszikus fejtörő, ennek megfelelően nem is túl könnyű. Meg tudjátok oldani?

Kék-sárga dominóink vannak egy 8×8-as sakktáblán, melynek egy átlójának két négyzetét elhagyjuk (ezek egyforma színűek). Lefedhető-e a maradék tábla (hézagmentesen és átfedések nélkül) a 31 dominóval? Mely mezők elhagyása esetén végezhető el a lefedés?

Három villanykapcsoló, ami kiverte nálunk a biztosítékot

Zseniális fejtörő: hol lehet a kocsi?

Einstein "vicces" fejtörője

Egy számsor, amin elgondolkodsz: de mi lehet a megoldás?

Diploma? Ugyan már! Egy újabb feladat, ami jobban megy az ovisoknak

A pedagógusképzésekre felvettek mindössze 19 százaléka férfi – így alakult az idei felvételi nemek szerinti eloszlása Felsőoktatás Gál Luca

A pedagógusképzésekre felvettek mindössze 19 százaléka férfi – így alakult az idei felvételi nemek szerinti eloszlása

Idén is látványos különbségek rajzolódnak ki a felvételi statisztikákban: van olyan képzési terület, ahol a felvett hallgatók több mint 80 százaléka férfi, de olyan is akad, ahol pedig a nők vannak döntő többségben. Összeszedtük, mely képzési területek a leginkább „fiúsak” és melyek a leginkább „lányosak”, és azt is, hol sikerült közel kiegyenlített arányt hozni.