Ajánlunk négy remek programot: mozdulj ki! Felnőttképzés
Eduline

Ajánlunk négy remek programot: mozdulj ki!

Ingyenes és megfizethető programok hétvégére.

Megnyitott a Városligeti Műjégpálya. Szombat és vasárnap délelőtt 10-14, délután 16-21 óra között várják a látogatókat az ország legismertebb koripályáján. Hétvégén diákoknak 1500 forint a beugró.

Vasárnapig tart az V. Budapesti Zsidó Filmfesztivál a Művészben és a Kinóban. 9 ország 15 filmjét vetítik le néhány nap alatt, ma már 13:30-kor elkezdődnek a vetítések. A jegyek egységesen 1400 forintba kerülnek.

Olyan filmeket adnak a Petőfi Irodalmi Múzeumban, amikben valamiképp tovább él Shakespeare öröksége. Ma délután 3-tól Roman Polanski Macbeth című filmjét adják, a vetítés ingyenes.

Meglehetősen enyhe időt jósolnak egész hétvégére, és bár eshet, de azért nem olyan sok. Így javasoljuk, ha szerettek túrázni, még most tegyétek meg!

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.