Öt dúsgazdag híresség, aki soha nem szerzett diplomát a jogi karon Felnőttképzés
Eduline

Öt dúsgazdag híresség, aki soha nem szerzett diplomát a jogi karon

A jogi diploma nem feltétlenül garancia a hírnévre és álomfizetésre – így gondolkodtak azok a hírességek, akik...

A jogi diploma nem feltétlenül garancia a hírnévre és álomfizetésre – így gondolkodtak azok a hírességek, akik félbehagyták az egyetemet, hogy egy teljesen más területen próbáljanak szerencsét. Az AboveTheLaw gyűjteménye. További hírességekről, akik nem szereztek diplomát, itt olvashattok.

1. Paul Simon

Miután a magyar származású amerikai énekes és dalszövegíró angol szakos diplomát szerzett, a Brooklyn Law School joghallgatója lett. A zene azonban fontosabb volt számára, így hamar ott hagyta az egyetemet.

Paul Simon

2. Theodore Roosevelt

Az Egyesült Államok 26. elnöke a Harvardon diplomázott, majd a Columbia Law School hallgatójaként folytatta tanulmányait. Nem sokkal később a New York-i közgyűlésben ajánlottak neki állást, emiatt félbehagyta a jogi képzést.

Theodore Roosevelt

3. Harper Lee

Harper Lee igazi egykönyves írónő. A „Ne bántsátok a feketerigót” című művéért Pulitzer-díjat kapott, a regény alapján készült film több Oscart is nyert. Harper Lee az Alabama School of Law diákjaként egy év után rájött, hogy nem neki való a jogi pálya, inkább írni szeretne. Miután egy nyarat Oxfordban töltött cserediákként, otthagyta az egyetemet, és New Yorkba költözött.

Harper Lee 2007-ben George W. Bushtól vette át az Elnöki Szabadságérmet

4. Al Gore

Az USA egykori alelnöke szintén a Harvardon végzett, majd a Vanderbilt Law School joghallgatója lett. Tanulmányait azért hagyta félbe, mert elindult a Kongresszus alsóházi választásain Tennessee állam képviselőjeként, és nyert.

5. Diane Sawyer

Az amerikai sztárújságírónő egyetlen szemesztert végzett el a Louisville School Of Law-n, majd úgy döntött, mégsem jogász lesz, a média jobban érdekelte. Jelenleg az ABC híradójának műsorvezetője.

Diane Sawyer

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.