Orbán: 2015 a szakképzés éve lesz Felnőttképzés
MTI

Orbán: 2015 a szakképzés éve lesz

A szakképzés éve lesz a jövő esztendő a Kárpát-medencében - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Állandó Értekezlet XIII. plenáris ülésén csütörtökön a Parlamentben.

A kormányfő kifejtette: jelenleg mintegy 28-30 ezer diák vesz részt szakképzésben a Kárpát-medence magyar nyelvű oktatási intézményeiben, az ő számukat szeretnék jelentősen növelni.

Közölte azt is, hogy a szakmunkásképzésben részt vevő fiatalok számára kárpát-medencei ösztöndíjprogamot indítanak. Orbán Viktor a rendelkezésre álló pénzügyi kereteket elégségesnek nevezte.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.