Elképesztő képek: így csap be minket a saját agyunk Felnőttképzés
Eduline

Elképesztő képek: így csap be minket a saját agyunk

Nem mindig azt látjuk, ami a képen van, és ennek számos oka lehet.

Optikai csalódásnak, vagy optikai illúziónak azt nevezzük, amikor a vizuálisan észlelt képe eltér az objektív valóságtól. Három fő típusa létezik: a szó szerinti optikai csalódás, a fiziológiai - és a kognitív illúzió.

Ez egy tipikus fiziológiai illúzió, hiszen a színek és formák összezavarják a szemet és az agyat, emiatt látjuk úgy, mintha mozognának.

A kacsa-nyúl illúzió egy klasszikus példa a kognitív illúziókra. A képen az agy ide-oda kapcsol, hol kacsát, hol pedig nyulat érzékelve.

Ez az úgynevezett Kanizsa-háromszög. Bár a középső háromszög nincs megrajzolva, agyunk mégis kiegészíti a vonalakat, és látjuk.

Szintén egy klasszikus: egy tárgy színét a szemünk a háttér árnyalatától függően érzékeli. Ha a háttér világosabb, a tárgyat sötétebbnek látjuk, ha sötétebb a háttér, akkor világosabbnak.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.