Olimpiai tudomány: Ezért van olyan sok megosztott érem az úszószámokban Felnőttképzés
Eduline

Olimpiai tudomány: Ezért van olyan sok megosztott érem az úszószámokban

A hétvégén Cseh László harmadmagával lett második a riói olimpián 100 méteres pillangóúszásban, századmásodpercre pontos azonos eredmény született. Miért nem mérnek ezredekben?

Nem első alkalommal állnak megosztott eredménnyel úszók az riói olimpiai dobogón, ami felkeltette a  Regressing érdeklődését is: Miért nem mérnek ezredmásodpercekben, ha ennyire hasonló teljesítményre képesek a sportolók?

A sportszakági szövetség a fizikával indokolja: A medencék építésének technológiája nem teszi lehetővé, hogy hajszálpontosan egyforma legyen az összes pálya hossza. Előfordulhat, hogy a belső pályáknál 3 centiméterrel hosszabb a leúszandó táv - ezt a határértéket engedélyezik.

A felhők felett a fizika egy újabb csodáját mutatták be

Emlékeztek még a trükkre a kosárlabdával? Most emelték a téteket a kísérletezők és a felhők fölött engedtek el egy labdát. De nem is akárhogy. Még emlékezhettek arra a kísérletre, amikor egy kosárlabdát dobtak le egy magas épület tetejéről, ám az meglepő módon nem egyenes vonalban zuhant le.

A vasbeton minősége, a víz mennyisége és a hőtágulás mind megkerülhetetlen tényezők. Mivel nem tudja garantálni a szövetség minden úszó számára, hogy hajszálra azonos pályahosszt kell teljesítenie, így lemondtak az ezredmásodpercre pontos mérésről, hiszen az a 3 centiméter is ezredeket jelenthet.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Elkezdődött a matekérettségi - kövessétek velünk ma is percről percre az Eduline-on Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Elkezdődött a matekérettségi - kövessétek velünk ma is percről percre az Eduline-on

Kedden több mint 81 ezren írásbeliznek matekból közép- vagy emelt szinten. Az Eduline-on ma is mindent megtaláltok a feladatokról, a témakörökről, a vizsga után pedig jövünk a nem hivatalos megoldásokkal! A matematika érettségi nap szakmai támogatását köszönjük az Óbudai Egyetemnek, a feladatsor megoldását pedig a Corvinus érettségi előkészítő szervezetének, a Studium Generale-nak.