"Kösz, nem kell diákhitel" - nem kérnek a brit nyugdíjasok a kormány ötletéből Felnőttképzés
Eduline

"Kösz, nem kell diákhitel" - nem kérnek a brit nyugdíjasok a kormány ötletéből

Elutasítja a Nyugdíjasok Országos Gyűlése a brit kormány azon ötletét, hogy az ötvenes és hatvanas éveikben járók...

Elutasítja a Nyugdíjasok Országos Gyűlése a brit kormány azon ötletét, hogy az ötvenes és hatvanas éveikben járók szerezzenek újabb diplomát azért, hogy a tudásukat "korszerűsítve" tovább dolgozhassanak. Korábban 54 év volt a korhatár: most már mindenki igényelhet "diákhitelt" - írja a Telegraph.

A nyugdíjkorhatárt 2028-ig 67 éves korra emelik Nagy-Britanniában. A szervezet titkára, Dot Gibson szerint az idősebb munkavállallók nem akarnak kölcsönt felvenni ahhoz, hogy diplomát szerezhessenek: egy hároméves képzés akár 27 ezer fontba is kerülhet.

"Nehezen belátható, ez hogyan segítené az elhelyezkedésüket. Inkább a kor szerinti megkülönböztetést kellene megszüntetni a munkahelyeken" - tette hozzá. Elmondta: a nyugdíjkorhatár emelésével a fiatalok kerülnek hátrányba, pedig az ő körükben magas a munkanélküliség.

Egy másik szervezet szóvivője szerint lesznek érdeklődők, de ehhez arra van szükség, hogy az egyetemek, főiskolák több rövidebb kurzust hirdessenek, és az idősebb generáció igényeihez jobban illeszkedő időbeosztást alakítsanak ki. Nagy-Britanniában egyetem és tandíj nélkül is lehet majd diplomát szerezni: erről itt olvashattok.