Kik a közép-kelet-európai régió legnagyobb koponyái? Felnőttképzés
Eduline

Kik a közép-kelet-európai régió legnagyobb koponyái?

Az idén először összeállították a közép-kelet-európai régió innovátorainak százas listáját, ahová nyolc magyar került fel. Az innovátorok átlagéletkora 34 év, a legfiatalabbjuk viszont csak 17 éves és középiskolába jár.

A New Europe 100-as listát a Res Publica, a Google, a Visegrádi Alap, a Financial Times és több tucat közép- és kelet-európai intézmény állította össze - írja a Kreatív. A listán olyan emberek és csoportok szerepelnek, akik iparágukban valamilyen új technológiai megoldással rukkoltak elő, és munkájukkal pozitív hatással vannak a gazdaságra, a tudományra, a kultúrára és a helyi közösségekre.

A New Europe 100 még egy infografikát is készített arról, hány éves korukban álltak munkába a lista szereplői és milyen munkakört töltöttek be.

Mikor és milyen munkát szereztek először Közép-Kelet-Európa legnagyobb innovátorai?

A lista legfiatalabbja a lengyel Joanna Jurek. A 17 éves, középiskolás diáklány a nanotechnológia, a kémia, a gyógyszerészet és a biológia területén kutat, és a rák kezelésében ért el szép eredményeket a Varsói Egyetem támogatásával. A listára összesen nyolc magyar került fel, ezzel Magyarország a régió negyedik leginnovatívabb országa lett: Anka Márton, a LogMeIn alapítója, Árvai Péter, a Prezi vezérigazgatója, Böszörményi Nagy Gergely, a Design Terminál vezetője, Fehér Gyula, a Ustream technológiai igazgatója, Halácsy Péter, a Prezi társalapítója, Léderer Sándor, a K-Monitor vezérigazgatója, Dr. Meskó Bertalan, orvosi jövőkutató, és Pistyur Veronika, a Bridge Budapest vezérigazgatója. Milliárdosok iskolája: mit tanultak a világ leggazdagabb emberei?

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!