Így lehet jelentkezni a közigazgatási ösztöndíjra friss diplomásoknak Felnőttképzés
MTI

Így lehet jelentkezni a közigazgatási ösztöndíjra friss diplomásoknak

Ismét lehet jelentkezni a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramra - közölte a Miniszterelnökség.

A kormány hatodik alkalommal hirdeti meg az ösztöndíjprogramot, amelyre olyan felsőfokú végzettséggel rendelkező, a közigazgatási életpálya iránt elkötelezett, idegen nyelveket beszélő tehetséges fiatalok jelentkezését várják, akik nyitottak, és szívesen megismernék a magyarországi és valamely európai ország közigazgatási rendszerét. A program során az ösztöndíjasok hét hónapot egy magyar központi államigazgatási szervnél, három hónapot pedig egy európai ország közigazgatási intézményénél töltenek el.

A jelentkezéseket november 17. éjfélig várják az mko.kormany.hu oldalon, ahol a programmal kapcsolatos további információk is elérhetők - írta a Miniszterelnökség.

Tányértörés, szőlőszemek, piros fehérnemű – ilyen szokásokkal köszöntik az új évet a világ körül Campus life Palotás Zsuzsanna

Tányértörés, szőlőszemek, piros fehérnemű – ilyen szokásokkal köszöntik az új évet a világ körül

Szilveszter éjszakája világszerte az újrakezdésről, a reményről és a közös ünneplésről szól – de míg nálunk pezsgővel, lencsével és tűzijátékkal köszöntjük az újévet, más országokban egészen meglepő hagyományok élnek. Van, ahol szőlőt esznek, máshol tányérokat törnek, vagy éppen piros fehérneművel próbálják bevonzani a szerencsét. Körbenéztünk, hogyan ünneplik a szilvesztert a világ különböző pontjain.