Így lehet gyorsan elhelyezkedni friss diplomásként? Felnőttképzés
Eduline

Így lehet gyorsan elhelyezkedni friss diplomásként?

A diploma önmagában nem jelent garanciát az elhelyezkedésre és a jó keresetre, de erős idegennyelv-tudással...

A diploma önmagában nem jelent garanciát az elhelyezkedésre és a jó keresetre, de erős idegennyelv-tudással, műszaki-mérnöki diplomával és természettudományos ismeretekkel könnyebb állást találni – áll a Nemzeti Elektronikai Kerekasztal (NEK) közleményében.

„A magyar gazdaság számára nagyon fontosak az angolul vagy németül jól beszélő mérnökök. De a piacon nem csak a mérnök, hanem általában a természettudományos végzettség és a megbízható nyelvtudás is hiánycikk” – tette hozzá Beskid Vilmos, az Ericsson Magyarország HW fejlesztési részlegének vezetője, a NEK tagja.

Kompetenciamérés: a BM szerint az iskolák dönthetnek úgy, hogy jeggyel motiválják a diákokat Közoktatás Székács Linda

Kompetenciamérés: a BM szerint az iskolák dönthetnek úgy, hogy jeggyel motiválják a diákokat

Bár a Belügyminisztérium végül elállt attól, hogy 2025 márciusától központilag osztályozzák a kompetenciaméréseket, számos iskola mégis érdemjegyekkel értékeli azokat. A teljes jogszabályi háttér hiányzik, de az iskolák és a BM szerint is a diákok motivációját segíti, ha a mérések eredményei beleszámítanak a tanulmányi munkába. Az osztályozás központi bevezetéséről folytatódnak a szakmai viták és egyeztetések.