2013. március. 19. 15:24 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 19. 15:23 Felnőttképzés

Fiktív igazolásokat adott három diáknak, eljárást indítottak az igazgató ellen

Három rendbeli hivatali visszaéléssel gyanúsítja a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a dombóvári szakképző iskola...

Három rendbeli hivatali visszaéléssel gyanúsítja a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a dombóvári szakképző iskola korábbi igazgatóját - közölte a főkapitányság bűnügyi osztálya.    

Tájékoztatása szerint a Herczeg Esterházy Miklós Szakképző Iskolában 2009-ben három tanuló szabálytalan körülmények között jutott bizonyítványhoz. A nyomozást vádemelési javaslattal zárták le.

Az egyik tanuló Kiss Béla dombóvári MSZP-s képviselő volt, aki az eljárás kezdetén az MTI-nek azt mondta, hogy felnőttképzésben vett részt, és egyéni tanrendet kapott az intézménytől, amire "más szabályok vonatkoznak, mint a nappali oktatásra". A nyomozóhatóság a tanulókat nem gyanúsítja bűncselekménnyel.

Az iskola akkori igazgatóját, Vida Jánost szintén tanulmányok fiktív igazolása miatt 2011-ben hivatali visszaéléssel és közokirat-hamisítással vádolta a Tolna Megyei Főügyészség. A Szekszárdi Törvényszék felmentő ítélete után a Pécsi Ítélőtábla másodfokon megállapította a hivatali visszaélés elkövetését, és két-két év próbára bocsátotta a 2010-ben nyugdíjba vonult intézményvezetőt, valamint helyettesét. A vádlottak fellebbezése után a Kúria - a sajtótitkárság tájékoztatása szerint - 2013. február 14-én jogerősen megrovásban részesítette a két volt iskolai vezetőt.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.