Itt vannak a legfontosabb tudnivalók a felsőfokú szakképzésekről Felnőttképzés
Eduline

Itt vannak a legfontosabb tudnivalók a felsőfokú szakképzésekről

Mi az a felsőfokú szakképzés?

Mi az a felsőfokú szakképzés?

A képzés ideje a legtöbb helyen két év, az egyetemi, főiskolai szakokkal ellentétben itt főleg a gyakorlati elemekre helyezik a hangsúlyt. A felsőfokú szakképzéssel OKJ-s képesítést szerezhettek, és ha szakirányú felsőoktatási intézményben tanultok tovább, kreditpontok formájában beszámíttathatjátok a már elvégzett tantárgyakat.

Melyek a legnépszerűbb szakképzések?

Tavaly több mint 8800-an jelentkeztek felsőfokú szakképzésre. A korábbi évekhez hasonlóan 2011-ben is az idegenforgalmi szakmenedzser szakot jelölték meg a legtöbben, több mint hétszázan. A népszerűségi lista második helyén a vendéglátó szakmenedzser képzés szerepel, de sokan felvételiztek nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző, valamint csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó szakra is. A tíz legnépszerűbb felsőfokú szakképzés 2011-es listáját itt találjátok.

Hányan tanulhatnak ingyen szeptembertől?

Összesen 3500-an tanulhatnak szeptembertől állami ösztöndíjasként felsőfokú szakképzésben. Az intézményenként meghatározott keretszámot itt olvashatjátok.

Hogyan és meddig kell jelentkezni a 2012 szeptemberében induló felsőfokú szakképzésekre?

Február 15-én éjfélig kell feltöltenetek az adataitokat az e-felvételi rendszerébe, de ugyanez a határidő akkor is, ha a hagyományos, papír alapú jelentkezést választjátok. Ebben az esetben a felsőoktatási felvételi jelentkezési lapon a képzési formánál az „F” betűjeles képzést kell választani, és a dokumentumot a borítékon szereplő címre (Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190) kell küldeni.