Az öt legkínosabb helyesírási hiba - így lehet elrontani az önéletrajzot Felnőttképzés
Eduline

Az öt legkínosabb helyesírási hiba - így lehet elrontani az önéletrajzot

Hiába tartjátok magatokat felkészült álláskeresőnek, könnyen a kukában landolhat az önéletrajzotok, ha hemzseg a helyesírási hibáktól. Melyek a leggyakoribb hibák?

Dátum

A dátumnál az évszám mögé mindig tegyetek pontot: a 2013 július 9. alak nem helyes, a 2013. július 9. viszont az. A HR-eseknél az első benyomás a döntő, a születési dátumotok pedig az önéletrajz elején szerepel, úgyhogy nem szabad hibásan leírni.

Intézmények neve

Kínos, ha saját iskolátok vagy munkahelyetek nevét írjátok le rosszul: tipikus hiba például az Eötvös Loránd Tudományegyetem hosszú ó-val írása. Figyelni kell akkor is, ha az intézmény neve régies írásmódú (például Batthyány vagy Dessewffy). Ha bizonytalanok vagytok, mindenképpen ellenőrizzétek - a szövegszerkesztő ellenőrzője helyett használjátok inkább az MTA online helyesírási szótárát.

bt., kft.

A cég formájának rövidítését, ha önmagában áll, kisbetűvel kell írni, viszont ha a cég teljes nevét kiírjátok, nagybetűvel kell kezdeni. A helyes alak tehát Minta Bt., és nem Minta bt.

Pozíciók

Ha a pozíció megnevezése összetett szó, mindenképpen ellenőrizzétek, hogyan kell írni. Például: projektmenedzser, és nem projekt menedzser. Az MTA online szótára ebben is segít, külön menüpontban foglalkozik az egybe- és különírással.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.