Mennyit lehet keresni érettségivel külföldön? Felnőttképzés
Eduline

Mennyit lehet keresni érettségivel külföldön?

A brit állásportálok adatai szerint a magas fizetéshez nem feltétlenül kell felsőfokú végzettség: az is találhat...

A brit állásportálok adatai szerint a magas fizetéshez nem feltétlenül kell felsőfokú végzettség: az is találhat magának jól fizető állást, aki nem megy egyetemre. A brit eHow oldal összeálltotta azoknak a munkaköröknek a listáját, amelyekhez az érettségin kívül nem kell más, csak némi munkatapasztalat és egy tanfolyam. Milyen területen érdemes próbálkozni, ha a külföldre költözést fontolgatjátok? Íme, a legjobban fizetett szakmák.

1. Légiirányító

Havonta 1 millió 900 ezer forintot is kereshet egy tapasztalt légiforgalom-irányító. Alapkövetelmény, hogy a jelentkezők jól dolgozzanak csapatban, és a tanfolyam kezdetekor ne legyenek 30 évnél idősebbek.

2. Játéktermi felügyelő, játékvezető

A kaszinók és klubok világában sok lehetőség rejlik, ha valaki tapasztalt. Játékvezetőként egy rulett- vagy pókerasztalnál akár havi 1 millió 250 ezer forintot is zsebre lehet tenni.

3. Informatikai támogató munkatárs

Az egyik leggyorsabban fejlődő ágazat az informatika, a legtöbb helyen papír helyett munkatapasztalatot várnak el a pályázóktól. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem kell tanulni: ahhoz, hogy valaki versenyképes maradjon, folyamatosan tovább kell képeznie magát. A fizetés viszont meggyőző: átlagosan 750 ezer forint havonta. További jól fizető állásokat találhatsz itt.

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról Közoktatás Fuchs Viktória

„A plusz egy év óvoda nem halogatás, hanem megelőzés” – szakértők mondták el a véleményüket a túl korai beiskolázásról

Az iskolák nagy részében nincs elég idő, energia és szakember arra, hogy a problémákkal küzdő kisgyerekekkel egyénileg foglalkozzanak. Aki az iskolakezdés során lemarad, azt gyakran később is kudarcok érhetik, ami meghatározza a későbbi iskolai előmenetelét és önmagáról alkotott képét.