Átalakítaná az orvosképzést a rezidensszövetség Felnőttképzés
MTI

Átalakítaná az orvosképzést a rezidensszövetség

Az orvosi szakképzés tanrendjének felülvizsgálatára eseti bizottság felállítását javasolta a Magyar Rezidens...

Az orvosi szakképzés tanrendjének felülvizsgálatára eseti bizottság felállítását javasolta a Magyar Rezidens Szövetség vezetősége csütörtökön a Balog Zoltán emberierőforrás-miniszterrel folytatott egyeztetésen.

Papp Magor, a rezidensszövetség elnöke sajtótájékoztatóján azt mondta: a miniszter támogatta kezdeményezésüket, hogy a közeljövőben munkához láthasson az új testület. 

A rezidensszövetség elnöke szerint az orvosképzést az egyetemtől a szakképzés végéig egy egységnek kellene tekinteni, mielőbb meg kellene határozni az orvosi kompetenciákat és az életpályamodell további lépéseit. 2013-ban folyatódnia kell a bérrendezésnek, ezzel párhuzamosan pedig hozzá kell kezdeni a hálapénz rendszerének felszámolásához is -  tette hozzá.

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz Felsőoktatás Palotás Zsuzsanna

Van olyan magyar egyetem, ahol a hallgatók csupán 5%-a juthat kollégiumhoz

Évről évre nő a lakhatási krízis az egyetemeken: elöregedett kollégiumok, kihasználatlan szobák és emelkedő albérletárak nehezítik a hallgatók helyzetét. A minőségből és a privátszférából egyre kevesebben hajlandók engedni, sokan inkább drága albérletbe költöznek, hogy elkerüljék a zsúfolt, gyakran lepusztult kollégiumi szobákat.