Az álláskeresők száma 2019. decemberében 2,9 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest; a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a decemberi zárónapon 234 900 álláskereső szerepelt.
A tavalyi év utolsó hónapjában 31 700 volt a 25 év alatti és 60 400 az 55 év feletti álláskeresők száma, arányuk 13,5, illetve 25,7 százalékot tett ki.
Az álláskeresők 28 százaléka, 65 800 ember tartósan, több mint egy éve keresett munkát, ez 0,7 százalékpontos csökkenés az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
Tavaly decemberben 89 900 álláslehetőség állt rendelkezésre, amelyből 55 700 betöltetlen maradt.
Az NFSZ a honlapján közölte: 2019. decemberében a nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 5,1 százalék volt, a munkavállalási korú népességhez mért relatív ráta pedig 3,5 százalék. A legalacsonyabb értékkel továbbra is Győr-Moson-Sopron megye rendelkezett.
Tavaly decemberben 38 600 álláskereső kérte nyilvántartásba vételét a kirendeltségeken, 9,8 százalékuk első alkalommal regisztrált. Az új belépők száma az előző év azonos időszakához képest 9,8 százalékkal nőtt. Az álláskeresők 8,2 százaléka, 19 200 volt pályakezdő. A legtöbb álláskereső pályakezdő fiatalt Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében tartották nyilván, de Somogy és Baranya megyében is jelentős volt a számuk.
Itt vannak az adatok: minden negyedik alapszakos hallgatónak állandó munkája van
A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosok körében pedig tízből hét diák vállal munkát valamilyen módon a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel.
Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre |
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre. |