Rosszul járnak az érettségizők: szigorítanak a nyelvi vizsgák szabályain Érettségi-felvételi
Eduline

Rosszul járnak az érettségizők: szigorítanak a nyelvi vizsgák szabályain

Változnak az idegen nyelvi érettségi vizsgák javítási-értékelési szabályai - sok pontot veszíthettek, ha túl hosszú vagy túl rövid szöveget írtok.

Jobban kell figyelni, milyen hosszú levelet vagy fogalmazást írtok az idegen nyelvi érettségi "íráskészség" részében. "Amennyiben a létrehozott szöveg jelentősen eltér - hosszabb vagy rövidebb - a megadott szóintervallumtól, az pontlevonással jár" - hívta fel a figyelmet az Oktatási Hivatal.

A részletes szabályokat - tantárgyanként - itt találjátok, a "Változik az íráskészség értékelése" menüpontban. A 2015-ös érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.