Több mint 25 ezren érettségiznek ma szakmai tantárgyakból Érettségi-felvételi
MTI

Több mint 25 ezren érettségiznek ma szakmai tantárgyakból

Tavalyhoz képest majdnem 10 százalékkal nőtt a vizsgázók száma az ágazati szakmai érettségiken, több mint 27 ezren indultak neki szerdán az írásbeliknek a szakgimnáziumokban és szakközépiskolákban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Ismertették, hogy középszinten 25 379 diák 37 tantárgyból, emelt szinten 1836 diák 29 tantárgyból vizsgázik. Az előbbin idén is az informatika és közgazdaság, utóbbin a közgazdaság és az egészségügy volt a legnépszerűbb vizsgatárgy.

A minisztérium kiemelte, hogy a tavaly indult rendszernek köszönhetően a sikeres vizsgázók szakmát szereznek, így meghatározott munkaköröket tölthetnek be. Szakmai érettségivel 1 év alatt technikusi képesítést lehet szerezni, emellett többletpontot is jelent a felsőoktatási felvételinél - írták.

Rengeteg tantárgyból érettségiznek ma diákok - mutatjuk a listát

Több mint negyven tantárgyból érettségiznek ma a diákok, reggel 8-tól ugyanis a szakmai érettségi vizsgák kerülnek sorra. Lesz írásbeli többek között nyomdaipari, távközlési, turisztikai, vegyipari, közlekedésgépész, könnyűipari, mezőgazdasági gépész, szépészeti és szociális ismeretekből is - ezekből a tantárgyakból azoknak a szakgimnazistáknak kötelező érettségizniük, akik ilyen szakirányon tanultak eddig.

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban Közoktatás Székács Linda

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban

Sok helyen még órarend sincs, ahol viszont van, ott sok esetben sokkoló óraszámokkal kellett szembesülniük a tanulóknak és a szüleiknek is. Részben a mindennapos testnevelés miatt iskolák tucatjaiban indul a tanítás 0. órával, ami után a diákok még 6-7-8, esetenként, felsőbb évfolyamokban akár 9 órát is végigülnek.