Ennyit kell fizetni a legolcsóbb szakokért szeptembertől Érettségi-felvételi
Eduline

Ennyit kell fizetni a legolcsóbb szakokért szeptembertől

Jövő hétfőig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire - egy egyetem kivételével csak önköltséges szakokat hirdettek meg a felsőoktatási intézmények, úgyhogy nem árt tájékozódni, mekkora kiadással jár egy-egy fizetős szak elkezdése. Íme, a legolcsóbb mesterszakok.

A Debreceni Egyetemen 225 ezer forintba kerül félévente a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, illetve a vezetés és szervezés mesterszak. Ugyanennyit kell fizetni a veszprémi Pannon Egyetemen a közgazdasági elemző, a logisztikai menedzsment, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, a turizmus-menedzsment, illetve a vezetés és szervezés képzésért. A 2013-as pótfelvételiről itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat.

A soproni székhelyű Nyugat-magyarországi Egyetemen a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, illetve a vállalkozásfejlesztés szakot végezhetitek el szemeszterenként 225 ezer forintért. A győri Széchenyi Egyetemen a logisztikai menedzsment, a vezetés és szervezés, illetve a magyar vagy angol nyelvű marketing mesterképzés kerül ugyanennyibe.

225 ezer forintot kell fizetni szemeszterenként a Szent István Egyetem budapesti campusának emberierőforrás-tanácsadó, illetve marketing képzéséért, a gödöllői regionális és környezeti gazdaságtan képzésért, valamint a vezetés és szervezés szakért, amely Budapesten és Gödöllőn is indul.

A Szegedi Tudományegyetemen a közgazdálkodás és közpolitika, a marketing, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, a pénzügy, illetve regionális és környezeti gazdaságtan kerül 225 ezer forintba.

A társadalomtudományi képzések közül a Budapesti Corvinus Egyetem szociológia és a Szegedi Tudományegyetem kisebbségpolitika képzését végezhetitek el 225 ezer forintos önköltség mellett.

Bölcsészképzések

A bölcsészképzések közül ennyibe kerül a Miskolci Egyetem filozófia, fordító és tolmács, kulturális antropológia, magyar nyelv és irodalom, politikatudomány, szociológia, történelem képzése, illetve a Pannon Egyetem alkalmazott nyelvészet, anglisztika, fordító és tolmács, magyar nyelv és irodalom, német nyelv, irodalom és kultúra, nemzetközi tanulmányok, neveléstudományi (pápai képzés), összehasonlító irodalom- és művelődéstudomány és színháztudomány képzése is.

225 ezer forintot kell fizetni a Pécsi Tudományegyetem legtöbb bölcsészet- és társadalomtudományi képzéséért: ennyibe kerül egy félév az andragógia, az anglisztika, az emberierőforrás-tanácsadó, az esztétika, a filozófia, a francia nyelv, irodalom és kultúra, a horvát nyelv és irodalom, az informatikus könyvtáros, a klasszika-filológia, a kommunikáció és médiatudomány, a kulturális mediáció, a magyar nyelv és irodalom, a nemzetközi tanulmányok, a néprajz, a politikatudomány, a régészet, a romológia, a szociális munka, a szociálpolitika, a szociológia és a történelem szakon is.

A Szegedi Tudományegyetemen az altajisztika, az amerikanisztika, az andragógia, az anglisztika, az alkalmazott nyelvészet, az elméleti nyelvészet, a filozófia, a finnugrisztika, a francia nyelv, irodalom és kultúra, a hungarológia, az informatikus könyvtáros, a klasszika-filológia, a kommunikáció és médiatudomány, a kulturális mediáció, a kulturális örökség tanulmányok, a magyar nyelv és irodalom, a német nyelv, az irodalom és kultúra, a néprajz, a neveléstudományi, az orosz nyelv és irodalom, a régészet, a szlavisztika, a szociológia, a történelem, a vallástudomány és vizuális kultúratudomány szakon kerül 225 ezer forintba egy szemeszter.

A jogi képzések közül 225 ezer forintért elvégezhetitek a Széchenyi István Egyetem európai és nemzetközi igazgatás, illetve a Szegedi Tudományegyetem munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási mesterszakát.