Ennyit kell fizetni a legolcsóbb szakokért szeptembertől Érettségi-felvételi
Eduline

Ennyit kell fizetni a legolcsóbb szakokért szeptembertől

Jövő hétfőig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire - egy egyetem kivételével csak önköltséges szakokat hirdettek meg a felsőoktatási intézmények, úgyhogy nem árt tájékozódni, mekkora kiadással jár egy-egy fizetős szak elkezdése. Íme, a legolcsóbb mesterszakok.

A Debreceni Egyetemen 225 ezer forintba kerül félévente a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, illetve a vezetés és szervezés mesterszak. Ugyanennyit kell fizetni a veszprémi Pannon Egyetemen a közgazdasági elemző, a logisztikai menedzsment, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, a turizmus-menedzsment, illetve a vezetés és szervezés képzésért. A 2013-as pótfelvételiről itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat.

A soproni székhelyű Nyugat-magyarországi Egyetemen a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, illetve a vállalkozásfejlesztés szakot végezhetitek el szemeszterenként 225 ezer forintért. A győri Széchenyi Egyetemen a logisztikai menedzsment, a vezetés és szervezés, illetve a magyar vagy angol nyelvű marketing mesterképzés kerül ugyanennyibe.

225 ezer forintot kell fizetni szemeszterenként a Szent István Egyetem budapesti campusának emberierőforrás-tanácsadó, illetve marketing képzéséért, a gödöllői regionális és környezeti gazdaságtan képzésért, valamint a vezetés és szervezés szakért, amely Budapesten és Gödöllőn is indul.

A Szegedi Tudományegyetemen a közgazdálkodás és közpolitika, a marketing, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, a pénzügy, illetve regionális és környezeti gazdaságtan kerül 225 ezer forintba.

A társadalomtudományi képzések közül a Budapesti Corvinus Egyetem szociológia és a Szegedi Tudományegyetem kisebbségpolitika képzését végezhetitek el 225 ezer forintos önköltség mellett.

Bölcsészképzések

A bölcsészképzések közül ennyibe kerül a Miskolci Egyetem filozófia, fordító és tolmács, kulturális antropológia, magyar nyelv és irodalom, politikatudomány, szociológia, történelem képzése, illetve a Pannon Egyetem alkalmazott nyelvészet, anglisztika, fordító és tolmács, magyar nyelv és irodalom, német nyelv, irodalom és kultúra, nemzetközi tanulmányok, neveléstudományi (pápai képzés), összehasonlító irodalom- és művelődéstudomány és színháztudomány képzése is.

225 ezer forintot kell fizetni a Pécsi Tudományegyetem legtöbb bölcsészet- és társadalomtudományi képzéséért: ennyibe kerül egy félév az andragógia, az anglisztika, az emberierőforrás-tanácsadó, az esztétika, a filozófia, a francia nyelv, irodalom és kultúra, a horvát nyelv és irodalom, az informatikus könyvtáros, a klasszika-filológia, a kommunikáció és médiatudomány, a kulturális mediáció, a magyar nyelv és irodalom, a nemzetközi tanulmányok, a néprajz, a politikatudomány, a régészet, a romológia, a szociális munka, a szociálpolitika, a szociológia és a történelem szakon is.

A Szegedi Tudományegyetemen az altajisztika, az amerikanisztika, az andragógia, az anglisztika, az alkalmazott nyelvészet, az elméleti nyelvészet, a filozófia, a finnugrisztika, a francia nyelv, irodalom és kultúra, a hungarológia, az informatikus könyvtáros, a klasszika-filológia, a kommunikáció és médiatudomány, a kulturális mediáció, a kulturális örökség tanulmányok, a magyar nyelv és irodalom, a német nyelv, az irodalom és kultúra, a néprajz, a neveléstudományi, az orosz nyelv és irodalom, a régészet, a szlavisztika, a szociológia, a történelem, a vallástudomány és vizuális kultúratudomány szakon kerül 225 ezer forintba egy szemeszter.

A jogi képzések közül 225 ezer forintért elvégezhetitek a Széchenyi István Egyetem európai és nemzetközi igazgatás, illetve a Szegedi Tudományegyetem munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási mesterszakát.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.