Ennyit kell fizetni a legdrágább szakokért szeptembertől Érettségi-felvételi
Eduline

Ennyit kell fizetni a legdrágább szakokért szeptembertől

Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire: már nyilvánosságra hozták azoknak a szakoknak a listáját, amelyeken maradtak szabad helyek. Ilyenkor már csak önköltséges képzésekre lehet jelentkezni: megnéztük, melyek a legdrágább mesterképzések.

Felvételi után, pótfelvételi előtt: 360-500 ezer forintot kell fizetni a legdrágább mesterszakokért

A mesterképzések közül az agrár-, az informatikai, a természettudományi és a művészeti képzésekért kell a legtöbbet fizetni - átlagosan 360-400 ezer forintot félévente.

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola belsőépítész környezettervező művész, mozgóképművész, tervezőgrafika, illetve angol nyelvű kommunikáció- és médiatudomány mesterszakjain egy szemeszter 398 ezer forintba kerül. Az egri Eszterházy Károly Főiskola tervezőgrafika, illetve mozgóképművész képzéséért félévente 400 ezer forintot kell fizetniük a hallgatóknak. A Pécsi Tudományegyetemen 370 ezer forint egy félév a belsőépítész környezettervező művész, illetve az építőművész szakokon.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen 400 ezer forintot kell fizetni a műszaki menedzser, a pénzügy, illetve a vezetés és szervezés szakon. Ugyanennyibe kerül a Debreceni Egyetem mechatronikai mérnöki mesterképzése is.

Minden infó a 2013-as felvételi ponthatárokról

Fontos: a pótfelvételin húzott ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános felvételi eljárásban meghatározottnál. Böngésszétek a ponthatárokat!

A 2013-as felvételi összes ponthatára - a teljes lista

A tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan szak ponthatára

Közepes érettségivel is be lehetett kerülni a műszaki szakokra

A tíz legnépszerűbb mesterszak ponthatára

A legtöbb hallgatót vonzó bölcsészképzések ponthatárai

Változtattak a tizenhat népszerű szak ponthatárán

Ilyenek a 2013-as ponthatárok az orvosi képzéseken

A 2013-as felvételi tíz legmagasabb ponthatára

A Pannon Egyetem logisztikai mérnöki, illetve mérnökinformatikus mesterképzésén 360 ezer forintba kerül egy félév. Azoknak, akik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem info-bionika mesterszakára szeretnének járni, szemeszterenként 390 ezer forintot kell fizetniük: ugyanitt a mérnökinformatikus szak 360 ezer forintba kerül.

A Szent István Egyetem legdrágább mesterképzései az angol nyelvű agrármérnöki, illetve a vadgazdamérnöki: szemeszterenként 400 ezer forint az önköltség. A Budapesti Corvinus Egyetem vidékfeljesztési agrármérnöki szakán félévente 395 ezer forintot kell átutalni. 400 ezer forintba kerül a Kaposvári Egyetem angol nyelvű takarmányozási és takarmánybiztonsági mérnöki képzése. A Miskolci Egyetemen az angol nyelvű olajmérnöki szak a legdrágább: félévenként 380 ezer forintot kell fizetni.

Az Eszterházy Károly Főiskola geográfus képzése 350 ezer forintba kerül, míg az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a csillagász, a geográfus, illetve a tudománykommunikáció a természettudományban szakon szemeszterenként 400 ezer forintot kell fizetni.

A tanári mesterszakok 300-350 ezer forintba kerülnek, kivéve a zenetanári képzést, ahol 400 ezer forint egy félév. A Közép-európai Egyetem angol nyelvű filozófia, közgazdasági elemző, illetve történelem képzéséért pedig 1 567 500 forintot kell fizetni, félévente - igaz, az egyetemnek saját ösztöndíj-finanszírozási rendszere van, a hallgatók több mint kétharmada ösztöndíjat kap. A pótfelvételiről a legfontosabb tudnivalókat itt olvashatjátok, a meghirdetett képzések listáját pedig itt találjátok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.