Ilyen volt az idei fizikaérettségi: volt olyan feladat, amelyet a szöveg értelmezésével meg lehetett oldani Érettségi-felvételi
Eduline

Ilyen volt az idei fizikaérettségi: volt olyan feladat, amelyet a szöveg értelmezésével meg lehetett oldani

Volt olyan feladat is az idei középszintű fizikaérettségin, amelyet a feladat szövegének értelmezésével megoldhattak a diákok - mondta az Eduline által megkérdezett szaktanár, aki összességében nem érzi annyira nehéznek az idei feladatsort.

A feladatsorban több a fizika alkalmazhatóságára vonatkozó kérdés, mint amit megszoktunk, ez kifejezetten tetszik – mondta az Eduline által megkérdezett szaktanár, hozzátéve: a középszintű feladatsor első, feleletválasztós részében nagyon meglepő, különösen sok gondolkodást igénylő kérdést nem talált.

"Négy feladatból három gyakorlatilag egy-egy jelenség leírása, egyetlen rész volt csak, ahol számolni kellett. Lehet, hogy ez a diákok számára elsőre ijesztő lehet, ha az előző érettségik alapján készültek, de szerintem abszolút teljesíthető" - emelte ki a középszintű fizikaérettségi második, hosszabb feladatokból álló részéről.

Itt a fizikaérettségi megoldása: feleletválasztós feladatok

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

A szaktanár szerint volt olyan feladat is, amelyet a szöveg értelmezésével megoldhattak a diákok - ezt a feladatot egyébként az Eduline szerkesztősége is megoldotta, valóban nem kellettek hozzá konkrét fizikai ismeretek.

Melyik választható feladat mellett döntöttek a diákok?

"Összességében nem érzem annyira nehéznek a feladatsort. A két választható feladat közül én talán a 3/b feladatot választottam volna, ugyanis itt jóval konkrétabb kérdések vannak 20 pontért. Ez a rész egy kicsit biztosabb, ha valaki találkozott már a modern fizikával" - mondta.

"A fénytöréses feladatnál (ez a középszintű érettségi második részének első, kötelezően megoldandó feladata - a szerk.) nem olyan bonyolult a matekrész, mégis kíváncsi vagyok, hogyan fog a diákoknak sikerülni, ugyanis nem teljesen egyértelmű, hogy az ábrára kell hagyatkozni a megoldásnál vagy a szövegre" - tette hozzá a fizikatanár.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. A 2018-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Fizikaérettségi: feladatok és megoldások elsőként itt!

Kedd reggel a fizikaérettségivel kezdődik a 2018-as érettségi szezon harmadik hete. Az Eduline-on folyamatosan beszámolunk a feladatokról, diákokat és tanárokat kérdezünk az írásbeliről, és persze megtaláljátok a nem hivatalos megoldásokat is. A fizika érettségi nap támogatását köszönjük a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának.