A matekérettségi első részében voltak feladatok, amelyeket ránézésre is meg lehetett oldani, a második rész feladatai is könnyűek voltak – nyilatkozta az eduline-nak Baloghné Békési Beáta, a matekmindenkinek.hu szakmai vezetője.
Ahogy arról az eduline elsőként beszámolt, logikai és paraméteres egyenletes feladat is volt a matekérettségi első részében, míg a másodikban valószínűségszámítás, halmazelmélet és százalékszámítás is előfordult.
A középszintű matekérettségi feladatsora és hivatalos megoldása
Az emelt szintű matekérettségi feladatsora és hivatalos megoldása
A matekérettségi nem hivatalos megoldásának első része itt található.
A matek második részének nem hivatalos megoldása itt van.
A folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok.
Baloghné Békési Beáta, a matekmindenkinek.hu szakmai vezetője úgy látja, könnyű feladatsort kaptak idén a diákok, több kérdésben is segített a kérdésfeltevés, mint például a 12-es feladatban, ahol megadták azt, hogy két különböző színű dobókockával kell dobni.
Az meglepő volt, hogy mennyire nagy hangsúlyt kaptak a sorozatok, összesen 22 pontot lehetett a helyes megoldásokkal szerezni – mondta.
„A 9. feladat ellentmond a fizikának, ugyanis a radioaktív részecskék exponenciálisan bomlanak, a matekfeladat ugyanakkor mértani sorozatot kér. Matematikailag azonban jó a feladat” – mondta Baloghné Békési Beáta.
Véleménye szerint igazán nehéz feladat nem volt, azon talán többen elcsúszhatnak, hogy idén előtérbe került a geometria az érettségi kérdései között. „Az első részben sok feladat ránézésre is megoldható, bár az tény, sokfajta kérdés volt, de aki készült és gyakorolt, azon nem foghatott ki egyik feladat sem” – mondta.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |