Jól jártak a keresztféléves felvételizők - most még marad a minimumponthatár Érettségi-felvételi
Eduline

Jól jártak a keresztféléves felvételizők - most még marad a minimumponthatár

Január 22-én hirdetik ki az idei keresztféléves felvételi ponthatárait, egy dolog azonban már most biztos: februárban még azok is elkezdhetik alapszakos tanulmányaikat, akik 280 pontnál kevesebbet gyűjtöttek.

Ez a 2015-ös általános felvételin már nem lesz így: csak akkor kerülhettek be alap- vagy osztatlan képzésre, ha legalább 280 pontot szereztek. 

A felsőoktatási szakképzésekre is nehezebb lesz bejutni: az idei 220-ról 240-re emelkedik a minimumponthatár - aki ennél kevesebb pontot szerez, állami ösztöndíjas és önköltséges helyet sem kaphat az egyetemeken és főiskolákon.

A keresztféléves felvételiről itt olvashatjátok el legfrissebb cikkeinket, a 2015-ös pontszámítási változásokról pedig itt találjátok részletes összefoglalónkat.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.