Itt a lista: ennyit kell fizetni a legnépszerűbb szakokért 2014-ben Érettségi-felvételi
Eduline

Itt a lista: ennyit kell fizetni a legnépszerűbb szakokért 2014-ben

November 15-ig jelentkezhettek a keresztféléves felvételire: a mesterszakokat állami ösztöndíjas és önköltséges formában is meghirdették az egyetemek és főiskolák. Megnéztük, mennyibe kerülnek a tavalyi keresztféléves felvételi legnépszerűbb, nappali tagozatos képzései 2014-ben.

Ponthatárváró buli július 24-én - a keresztféléves felvételin önköltséges alap- és osztatlan szakokra, valamint felsőoktatási szakképzésekre, illetve állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzésekre jelentkezhettek

Vezetés és szervezés

A vezetés és szervezés mesterszakért a Budapesti Corvinus Egyetemen szemeszterenként 395 ezer forintot kell fizetni. A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán 348 ezer forintba kerül egy félév. A Debreceni Egyetemen, a győri Széchenyi István Egyetemen, a veszprémi Pannon Egyetemen és a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán jóval olcsóbban, szemeszterenként 225 ezer forintért tanulhattok, a Miskolci Egyetemen pedig 270 ezer forint egy félév. A Pécsi Tudományegyetemen egy szemeszterért 340 ezer forintot kell fizetni.

Vállalkozásfejlesztés

A Corvinus vállalkozásfejlesztési mesterképzésen egy félév 395 ezer forintba kerül, a Debreceni Egyetemen, a Nyugat-magyarországi Egyetemen és a Károly Róbert Főiskolán pedig 225 ezer forint egy félév. A Miskolci Egyetemen 270 ezer forintot, az Általános Vállalkozási Főiskolán 260 ezret, a Kodolányi János Főiskolán 239 ezret, az Óbudai Egyetemen pedig 230 ezret kell fizetni.

Mennyit kell fizetni az alapszakokért?
A keresztféléves felvételin alap- és osztatlan képzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre csak önköltséges formában jelentkezhettek. A legnépszerűbb szakok árát itt találjátok, a keresztféléves felvételiről szóló összes cikkünket pedig itt olvashatjátok.

Marketing

A marketing mesterszakért a Corvinuson 395 ezer forintot, a Budapesti Gazdasági Főiskolán pedig 296 ezer forintot kell fizetni. A Pécsi Tudományegyetemen 340 ezerbe, a Szegedi Tudományegyetemen és a Széchenyi István Egyetemen pedig 225 ezer forintba kerül egy félév. A Miskolci Egyetemen szemeszterenként 270 ezer forintért, a Szent István Egyetemen pedig 250 ezer forintért tanulhattok.

Gépészmérnöki

A gépészmérnöki mesterképzésért a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szemeszterenként 400 ezer forintot, a Szent István Egyetemen és a Miskolci Egyetemen pedig 330 ezret kell fizetni.

Logisztikai menedzsment

A Corvinus logisztikai menedzsment mesterképzésen szemeszterenként 395 ezer forintot kell fizetni. A Miskolci Egyetemen 270 ezer forintba, a Debreceni Egyetemen, a Pannon Egyetemen és a Széchenyi István Egyetemen pedig 225 ezer forintba kerül egy félév. A Szent István Egyetemen szemeszterenként 250 ezer forintért tanulhattok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.