Felvételizők, figyelem: az eljárási díjat is éjfélig kell befizetni Érettségi-felvételi
Eduline

Felvételizők, figyelem: az eljárási díjat is éjfélig kell befizetni

Meddig kell befizetni a 2014-es felvételi eljárás díját? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

Ma fogom véglegesíteni a jelentkezésemet az e-felvételi rendszerében. A felvételi díját is ma éjfélig kell átutalni?

Igen, a határidő február 15., éjfél. Ha az e-felvételit használod, az eljárási díjat banki átutalással vagy az e-felvételiből elérhető felületen, erre alkalmas bankkártyával fizetheted be.

A felvételi tájékoztatóban az áll, hogy a február 15-én éjfélig kell elindítani a tranzakciót, tehát az nem probléma, ha az Oktatási Hivatal számlájára csak hétfőn érkezik meg a pénz. A 2014-es felvételiről itt találjátok a legfontosabb információkat.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Központi írásbeli 2026: „A legnagyobb károk sokszor nem rossz szándékból, hanem a segíteni akaró szülői reakciókból születnek” Közoktatás Fuchs Viktória

Központi írásbeli 2026: „A legnagyobb károk sokszor nem rossz szándékból, hanem a segíteni akaró szülői reakciókból születnek”

Szombaton írják a diákok a központi felvételit, ami nemcsak a diákoknak, de a szüleiknek is nagy stresszt okozhat. A szülőnek ezen a napon az a feladata, hogy érzelmi biztonságot adjon a gyerekének, az írásbeli utáni első találkozás pedig kritikus pont, mivel ekkor dől el, hogy az élmény traumatikus vagy feldolgozható lesz a gyerek számára.