Öt dolog, amit egyetlen érettségizőnek sem szabad kihagynia ezen a héten Érettségi-felvételi
Eduline

Öt dolog, amit egyetlen érettségizőnek sem szabad kihagynia ezen a héten

Szerenád, bolondballagás, az utolsó tanítási napok, ballagás és érettségi - egymást érik a fontosabbnál fontosabb (és időnként szórakoztató) események ezekben a napokban. Egyiket sem érdemes kihagyni.

1. Szerenádot adni a tanároknak

Ezt még akkor sem szabad kihagyni, ha a matektanárt nem kedveltétek, a magyartanár meg alulpontozta az utolsó dolgozatotokat. A szerenád ugyanis nem csak a tanárokról szól (persze róluk is, így egészen emlékezetes módon lehet tőlük elbúcsúzni), hanem az osztályról is. A programból egészen jó buli szokott kerekedni: este nekiindultok, bejárjátok a várost (van, ahol lovaskocsit bérelnek erre az éjszakára, ez jó ötlet, megspórolhatjátok a másnapi izomlázat), mindenhol jókat esztek-isztok, és hajnalig együtt vagytok.

A legjobb dalok szerenádhoz - klasszikusok és modernek egy helyen

Ez a hét az utolsó tanítási napokról, a ballagásról, a bolondballagásról, na meg a szerenádról szól. Utóbbihoz adunk egy kis segítséget.

2. Kiélvezni az utolsó tanítási napokat

Reggeli becsengetés, osztálynapló, jelentés és egyebek - ilyen többé nem lesz, az egyetem, a főiskola egészen máshogy működik (szerencsére). Mivel tanórákat ilyenkor már nem nagyon tartanak, lehet nosztalgiázni, beszélgetni, tervezgetni az érettségi bankettet.

3. Bolongballagást tartani

Nem mindenhol szokás, pedig ez is hozzátartozik az utolsó tanítási héthez, ráadásul ez a ballagás szórakoztatóbb formája. Ha nem tudnátok, mi az: a végzősök jelmezekbe öltöznek, így járják végig a többi osztály termeit, persze zenére. Sok városban az utcára is kivonulnak a végzősök, ott a bolondballagás sokszor fesztiválszerű eseménnyé növi ki magát.

4. Megállni egy percre

Lehet, hogy már az összes gondolatotok a jövő heti érettségi körül forog, de azért próbáljatok koncentrálni a ballagásra is, az azt követő családi-baráti összeröffenésre.

5. Pihenni

Mert a jövő héten nagy menet vár rátok, egymás utáni napokon vizsgázni nem könnyű (legközelebb majd fél év múlva, az első egyetemi-főiskolai vizsgaidőszakotokban próbálhatjátok ki), érdemes előtte pihenni, lazítani.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat vagy csatlakozzatok az érettségizők Facebook-közösségéhez. Az érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.