Őszi érettségi: vége az emelt szintű szóbeli vizsgáknak Érettségi-felvételi
MTI

Őszi érettségi: vége az emelt szintű szóbeli vizsgáknak

Véget értek az őszi érettségi szezon emelt szintű szóbeli vizsgái, november 17-én pedig megkezdődnek a középszintű szóbelik - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön.

A középszintű érettségik szóbeli vizsgáit november 17. és november 22. közötti időszakban – a vizsgabizottságot működtető intézmények (középiskolák és kormányhivatalok) által meghatározott napon, napokon – bonyolítják le.

Ebben az időszakban 123 érettségiztető telephelyen, 148 vizsgabizottság előtt közel 5 ezer középszintű szóbelit tartanak - írták. Jelezték: a vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok valamennyi érettségi eredményét. 

A vizsgázó, vagy a kiskorú vizsgázó szülője a bizottság döntése ellen – az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül, kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással – fellebbezést, illetve törvényességi kérelmet nyújthat be az iskolán keresztül. A kérelmet a területileg illetékes kormányhivatalnak kell címezni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.