Idén is a legkedvezőbb tandíjat a szociális, tanári és közigazgatási képzésekért kérnek az intézmények.
Korábban bemutattuk, hogy akár 850 forintot is kérhet egy intézmény egy féléves képzésért. A jelentkezők természetesen a keresztféléves, mégiscsak szűkebb szakválaszték ellenére több tucatnyi képzés közül válogathatnak, melyekért félévente 200 ezer forint alatti tandíjat számolnak fel. A legalacsonyabb összegű képzések értelemszerűen nem az országosan legnépszerűbb szakok között találhatók, ezzel is igyekeznek vonzóbbá tenni őket az intézmények.
Általános, hogy a szociális, tanári, valamint közigazgatási képzésekért kérik a legkevesebb összeget az intézmények. A győztes a keresztfélévi jelentkezési időszakban a Pető András Főiskola pedagógia szakja, melyért 120 ezer forintot kérnek. (A felsőfokú szakképzéseket nem vettük figyelembe, csakúgy, mint a távoktatási formát).
A második helyre a Gál Ferenc Főiskola katakéta-lelkipásztor, teológus, valamint hittan tanári képzései fértek fel, egyformán 130 ezer forintért félévente.
A harmadik helyen már sűrűsödik a mezőny, 150-150 ezer forintot kér az Eszterházy Károly Egyetem a csecsemő és kisgyermek nevelő képzésért (levelező), mint a Nyíregyházi Egyetem a gazdálkodás és menedzsment képzésért.
200 ezer forint alatt alap és mesterképzések között lehet találni az utoljára induló andragógiát, a pénzügy és számvitelt, a szociális munkás, a gazdálkodás és marketing szakokat, valamint néhány mérnöki és informatikai képzést.
Érdekesség, hogy egyre több intézmény próbálkozik távoktatással, amelyek sokkal olcsóbbak a hagyományos nappali, de a levelező képzéseknél is. Akinek megfelelő ez az oktatási forma, az bátran keresse a Felvi.hu-n.
A 2017 februárjában induló képzésekről és a felvételiről további információkat itt találtok.