Majdnem 13 ezren érettségiznek a következő egy hétben Érettségi-felvételi
Eduline

Majdnem 13 ezren érettségiznek a következő egy hétben

Csütörtökön megkezdődtek az őszi érettségi időszak középszintű szóbeli vizsgái, az Oktatási Hivatal tájékoztatása...

őszi érettségi 2012

Az írásbeli és az emelt szintű szóbeli vizsgák már lezárultak - most a középszintű szóbeli jön

Csütörtökön megkezdődtek az őszi érettségi időszak középszintű szóbeli vizsgái, az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint 159 érettségiztető telephelyen, 245 bizottság előtt csaknem 13 ezer középszintű szóbelit tartanak. Az őszi érettségiről szóló összes cikkünket itt találjátok.

A vizsgákat november 22. és november 30. között a vizsgabizottságot működtető intézmények (középiskolák és kormányhivatalok) által meghatározott napokon bonyolítják le. A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki az érettségizők valamennyi vizsgaeredményét - olvasható a közleményben. Az őszi érettségi feladatsorait és a javítókulcsokat itt nézhetitek meg.

A vizsgázó, a kiskorú érettségiző szülője a vizsgabizottság döntése ellen - az eredményhirdető értekezletet követő öt napon belül, kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással - fellebbezést, illetve törvényességi kérelmet nyújthat be az iskolán keresztül a területileg illetékes kormányhivatalnak címezve - tudatta az Oktatási Hivatal. Az emelt szintű szóbelik november 13-án értek véget.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.