Kidolgozott érettségi tétel irodalomból: Villon balladái Érettségi-felvételi
Eduline

Kidolgozott érettségi tétel irodalomból: Villon balladái

Az eduline és a Diáktanítók Online közös előkészítőjének huszadik, utolsó videójával a Francois Villon balladáiról...

Az eduline és a Diáktanítók Online közös előkészítőjének huszadik, utolsó videójával a Francois Villon balladáiról szóló érettségi tételt ismételhetitek át (itt nézhetitek meg, milyen témákat dolgoztunk fel eddig).

A videóban ismertetjük Villon életét, foglalkozunk fő művével, A nagy testamentummal. Részletesen elemezzük a Záróballadát és a Jó tanítás a rossz életűeknek című művet.

Az előző évek középszintű feladatsorait és a megoldásokat magyarból itt nézhetitek meg. Előkészítőnket  történelemből itt, matekból pedig itt találjátok.

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.