Az ország valamennyi egyeteme és főiskolája részt vesz a január 20-21-i Educatio-kiállításon a fővárosban.

Az ország valamennyi egyeteme és főiskolája részt vesz a január 20-21-i Educatio-kiállításon a fővárosban. Idén tizenkettedik alkalommal, a Papp László Budapest Sportarénában tartandó kiállításon a hazai felsőoktatási intézmények mellett számos külföldi egyetem és főiskola, nyelviskolák, digitálistaneszköz-gyártók, oktatási kutatóintézetek és tankönyvkiadók is várják az érdeklődőket.

Információkat szerezhettek az egyetemekről és főiskolákról, megismerkedhettek az intézmények hallgatóival és választ kaphattok kérdéseikre. Emellett részletes tájékoztatást kaphattok a felvételi menetéről és a megváltozott szabályozásról. A jövő pénteken és szombaton 10-től 17 óráig látogatható kiállításra a belépés ingyenes.

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban Campus life Kurucz Tünde

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban

1956. október 23-án délelőtt még megtartották az órákat a BME-n, az ELTE rektori tanácsa kiállt a diktatúra ellen tüntetést szervező hallgatók mellett és az egyetem oktatói a diákokkal együtt vonultak a békésnek induló demonstráción, mely végül az ÁVH sortüze után a Magyar Rádió épületének elfoglalásához vezetett.