Így készüljetek a szóbelire, hogy ne legyen gond Érettségi-felvételi
Eduline

Így készüljetek a szóbelire, hogy ne legyen gond

Jelenleg is zajlanak az emelt szintű érettségik, és hamarosan kezdődnek a középszintűk is. Adunk pár tanácsot a készüléshez.

Középszinten nyugodtabb környezetben vizsgázhattok, ismerős terem, ismerős tanárok, csak a vizsgát felügyelő biztos lesz ismeretlen arc. Ez azért sokaknak komoly előnyt jelent lélektanilag: nem kell bemutatkozni, idegenek előtt beszélni, sokkal nyugodtabbak lesztek, ha egy évek óta ismert ember ül veled szemben.

Így is érdemes betartani, hogy a vizsga előtt közvetlenül már ne ismételgessetek, ne böngésszétek a könyveket, csak a témára koncentráljatok.

Ezek idén a legnépszerűbb szakok. Nem lesz könnyű bejutni.

Az anyag mennyisége miatt nagyon nehéz már érdemben tanulni, azonban ha mégis ismételnétek, nagyon hasznosak lehetnek a Webuni videói, amikről itt írtunk részletesen. Itt még emelt szóbeli matekra is találtok előkészítő videót.

Az emeltezőknek szóló tanácsokról itt olvashattok.

Jó, ha délután 4-kor kapnak főtt ételt - középiskolák tucatjai működnek menza nélkül szerte az országban Közoktatás Székács Linda

Jó, ha délután 4-kor kapnak főtt ételt - középiskolák tucatjai működnek menza nélkül szerte az országban

Az a kisebb probléma a közétkeztetéssel kapcsolatban, hogy a diákoknak nem jut elég idejük a menzán felszolgált ebéd elfogyasztására. A nagyobb, hogy - főként a középiskolák esetében - menza sem áll rendelkezésre, így a tanulók leghamarabb akkor jutnak főtt ételhez, amikor a tanítás után hazaérnek.