Így kapható többletpont a felvételin fogyatékosságért Érettségi-felvételi
Eduline

Így kapható többletpont a felvételin fogyatékosságért

Hogyan kell megfelelően igazolni a fogyatékosságot?

A fogyatékosság többféle lehet, ám ezt mindenképp hivatalos iratokkal kell igazolni.

Fontos, hogy a tartós- vagy krónikus betegség nem tartozik bele ebbe a körbe, azért pluszpont nem adható. A tanulási nehézséggel szinten ez a helyzet, ezek nem számítanak fogyatékosságnak.

A fogyatékosság csak részletes szakértői véleménnyel igazolható. Ennek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését, illetve a BNO-kódját, mely a fogyatékosság pontos beazonosítására szolgál.

Ki állíthat ki szakértői véleményt?

A szakértői véleményt  a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága (illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei) készíti el a tanuló komplex vizsgálata alapján.

Ha valaki már nem tanuló, akkor a lakóhely szerinti megyei kormányhivatal megyeszékhely szerinti járási hivatalánál kérhető szakvélemény.

A szakértői véleményről részletesen a Felvi ír.

Fogyatékosságért legfeljebb 40 többletpont kapható.

Az idei felvételivel kapcsolatban minden cikket megtalálsz itt.

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.