Pár óra múlva lejár a 2013-as felvételi jelentkezési határideje - összegyűjtöttük, milyen hibákat kell elkerülni, ha az utolsó napon töltitek ki az e-felvételit vagy a nyomtatott jelentkezési lapot.

Éjfélig lehet jelentkezni

Idén március 1-ig lehet jelentkezni az egyetemekre és főiskolákra, ha éjfél után adjátok le a jelentkezést, az automatikusan érvénytelennek számít. A 2013-as felvételiről itt olvashatjátok a legfontosabb tudnivalókat, a jelentkezési lap kitöltéséről és az e-felvételi használatáról itt olvashattok.

A bizonyítványok másolatát is küldjétek el a jelentkezési lappal

Ha a hagyományos jelentkezési lapot használjátok, ne felejtsétek el a lap mellé csatolni a bizonyítványok és más dokumentumok fénymásolatát, az eljárási díj befizetését igazoló dokumentumot, majd mindezt a jelentkezési laphoz mellékelt borítékban, ajánlott küldeményként postára adni.

Ha a kötelezően megjelölt adatok közül valamelyiket elfelejtetitek megadni, vagy nem csatoltátok a már meglévő bizonyítványok fénymásolatát, hiánypótlásra szólíthatnak fel, de érvényteleníthetik is a jelentkezést, ezért érdemes többször megnézni, minden megvan-e. Ha most érettségiztek, a hiányzó dokumentumokat – az érettségi-bizonyítvány még nincs meg március 1-jén, ahogy nyelvvizsgát vagy OKJ-s végzettséget is szerezhettek tavasszal - július 10-ig küldhetitek el.

Ne hagyjátok üresen a kötelezően kitöltendő mezőket

Ha a hagyományos jelentkezési lapot használjátok, minden mezőt töltsetek ki, amelyet pirossal jelöltek - ezek nem maradhatnak üresen. Fontos: a kiválasztott intézmények, karok betűkódja és a szakok neve pontosan úgy szerepeljen a jelentkezési lapon, mint a felvételi tájékoztatóban.

Minden szaknál töltsétek ki a munkarendre (például nappali vagy levelező) és a finanszírozási formára (önköltséges vagy állami ösztöndíjas) vonatkozó részt. Ugyanannak a szaknak a levelező és nappali, valamint önköltséges és állami ösztöndíjas verziója külön sorban szerepeljen a jelentkezési lapon.

Ne felejtsétek el befizetni az eljárási díjat

Érvénytelen a jelentkezés, ha a felvételi eljárási díjat nem fizetitek be időben. Ha a hagyományos úton jelentkeztek, csekken vagy banki átutalással fizethetik be az eljárási díjat – a befizetés igazolásához a csekk feladóvevényének másolatát kell a jelentkezési lap megfelelő helyére ragasztonotok, vagy a banki átutalásról szóló bizonylatot kell csatolnotok a jelentkezéshez.

Ha az online rendszerben jelentkeztek, banki átutalással vagy közvetlenül a rendszerben is fizethettek, ha erre alkalmas a bankkártyátok. Ha átutalással fizettek, a bizonylatot el kell küldenetek az Oktatási Hivatal címére. A fizetési tudnivalókat itt találjátok.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.