Ilyen a 2017-es felvételi pontszámítás: szabályok a felsőoktatási szakképzéseken Érettségi-felvételi
Eduline

Ilyen a 2017-es felvételi pontszámítás: szabályok a felsőoktatási szakképzéseken

Hogyan számolhatjátok ki összpontszámotokat, ha kétéves felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek?

Ha felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek, háromféleképpen kalkulálhattok a pontokkal: vagy a tanulmányi pontok duplázásával, vagy a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával, vagy pedig az érettségi pontok duplázásával számíthatjátok ki az összpontszámot.

A pontokhoz természetesen mindhárom esetben hozzá kell adni az esetleges többletpontokat.

A minimumponthatár: 240

Felsőoktatási szakképzésre csak az a jelentkező kerülhet be0, akinek az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 240 pontot és a várhatóan 2017. július 26-án megállapítandó felvételi ponthatárt.

Az idei felvételivel kapcsolatos összes írásunkat itt találjátok meg.

Ha az adott intézmény nem határozta meg, milyen tárgyból kell érettségizni, akkor a két legjobb érettségi vizsgaeredményt kell választani.

Ha már van felsőfokú végzettségetek, akkor az alapján is rangsorolhatnak az intézmények. Az oklevélért adható pontot a jogszabályi minimumpontszám és 400 pont között arányosan kell megállapítani.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.