Bukhatja a felvételit, aki nem hitelesít újra? Ez a teendő a következő egy hétben Érettségi-felvételi
Eduline

Bukhatja a felvételit, aki nem hitelesít újra? Ez a teendő a következő egy hétben

Többen kérdeztétek, kell-e ismét hitelesítő adatlapot beküldeni, ha valamilyen, felvételihez szükséges dokumentumot töltötök fel az e-felvételibe.

Ha most készült el a nyelvvizsga, vagy bármilyen más, a felvételit befolyásoló dokumentum került a birtokotokba, akkor azt még jövő keddig tölthetitek fel az e-felvételi felületére, de a jelentkezési sorrendet is eddig változtathatjátok meg.

A dokumentumpótlás, sorrend-, illetve adatmódosítás után nem kell újra hitelesítenetek a felvételi jelentkezést, azt azonban a rendszerben mindenképpen ellenőrizzétek, elfogadták-e a változtatást, illetve hitelesítették-e az újonnan feltöltött iratokat.

Felvételi 2016

A sok jelentkező miatt emelkedhetnek a ponthatárok

Idén is nehéz bekerülni a legnépszerűbb alapszakra

Fogyatékosság jogcímen is járhat a többletpont

Ha az utolsó, év végi középiskolai bizonyítványotokkal kapcsolatban kaptatok felszólítást, akkor 8 napon belül kell azt pótolni, ez esetben csak a hiányzó oldalakat kell feltölteni. Ezt persze akkor kell, ha tanulmányi pontokat is szeretnétek beszámíttatni.

Szintén július 12-ig van lehetőség a szakok sorrendjének módosítására, de akár törölhettek is már megjelölt szakokat a listáról. Fontos azonban, hogy új szakot nem adhattok már hozzá a jelentkezéshez.


 

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.