Hol lehet reklamálni, ha rosszul adták össze a felvételi pontokat? Érettségi-felvételi
Eduline

Hol lehet reklamálni, ha rosszul adták össze a felvételi pontokat?

Mit kell tenni, ha rossz pontszám szerepel az e-felvételin felületén? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

Az e-felvételin megnéztem a pontszámomat, de kevesebb pontot kaptam, mint amennyire számítottam. Kinél lehet reklamálni?

Az Educatio tájékoztatása szerint ilyen esetben pontszám-felülvizsgálatot lehet kérni, ezt az e-felvételi felületén tehetitek meg július 19-én éjfélig. Fontos, hogy a kérelemhez egy - legfeljebb 500 karakter terjedelmű - indoklást is kell írni. A kérelem feldolgozását az e-felvételi "kérelmek" menüpontjában követhetitek nyomon.

Fontos, hogy csak akkor érdemes felülvizsgálatot kérni, ha az összes dokumentumot feldolgozta már a rendszer - a július 10-ig beadott kérelmek és dokumentumok feldolgozása ugyanis folyamatos, egészen a július 24-i ponthatárhúzás előtti napokig tart. Az eduline pontszámító kalkulátorát itt próbálhatjátok ki, a 2013-as pontszámítási szabályokról pedig itt olvashattok.

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából Campus life Gál Luca

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából

Ahogy minden ősszel, idén is eljött az idő, amikor visszalépünk egy órát az időben, és megkezdődik a téli időszámítás. Ez az apró változás nemcsak a faliórákat, hanem a mindennapi életünket, alvási szokásainkat és hangulatunkat is befolyásolhatja. De miért is vezették be eredetileg az óraátállítást, és vajon van-e még értelme a 21. században?