Már írják a matekérettségi II. részét a vizsgázók. Mutatjuk, milyen témakörök vannak a hosszú feladatokban.
Egyenletek, sodrófa diagram, gráfok, valószínűségszámítás - ilyen feladatokat kaptak a vizsgázók a mai matematika érettségi második részében.
Több mint 75 ezer diák kapta kézhez az elmúlt néhány percben a mai matematika érettségi második részét, amiben a 2020-as új Nemzeti alaptanterv miatt új témakörök is szerepelnek, többek között gazdasági számítások és új statisztikai fogalmak is.
A középszintű matekérettségi második feladatsora két részből áll: a II. A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz, és ezek mindegyikét meg kell oldani. A II. B részben három, egyenként 17 pontos feladat vár a diákokra, amik közül kettőt kell kiválasztani és megoldani. Azt, hogy melyik feladatot választják, világosan jelölniük kell, vagy különben a javító tanár automatikusan az utolsó feladatot nem veszi figyelembe.
A vizsgázóknak többek között kell területet, térfogatot és valószínűséget számolniuk, feltűnik a sodrófa diagram, ami egy új témakör az idei vizsgában, de kaptak függvényeket is az egyik választható, 17 pontos hosszú feladatban.
Emelt szinten a II. részben öt feladatot kapnak a vizsgázók, amik közül négyet kötelezően meg kell oldaniuk, és szintén fel kell tüntetni, hogy melyiket nem szeretnék, ha a javító tanár figyelembe venné. Az emelt szintű matematika érettségiről azonban egyelőre sajnos nincsenek információink, mivel a diákok ezeket központilag írják. Erről délután tudunk majd tájékoztatni titeket.
Érettségizzetek velünk! |
Mint minden évben, az Eduline-on idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről. A vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk tájékozódhattok elsőként. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként pedig arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek. Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2024-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket. |